Keramzitas

KERAMZITAS yra natūralus mineralinis produktas, gaminamas iš molio. Tai yra lengvos, porėtos degto molio granulės, gaminamos molio žaliavą apdorojant itin aukštoje temperatūroje. Perdirbimui specialiai paruoštas džiovintas natūralus molis gamybos proceso metu yra smulkinamas ir deginamas, taip išgaunant reikiamos frakcijos medžiagą.

Keramzitas pasižymi puikiomis garso ir drėgmės izoliacinėmis savybėmis, taip pat aukštais energetinio efektyvumo parametrais. Dėl specifinės gamybos technologijos keramzitas yra atsparus atmosferos poveikiui (karštis, šaltis), labai gerai užpildo ertmes, yra lengva ir nesukrentanti medžiaga.

Uždaros keramzito „porų“ struktūros turi labai mažą kapiliariškumą, o tai itin gerai veikia kaip hidroizoliacinė medžiaga, apsauganti nuo drėgmės kaupimosi.

„Palemono keramikos gamykloje“ keramzitas gaminamas trijų smulkinimo frakcijų: keramzito smėlis (0-4 mm) ir keramzito žvyras (4-8 mm; 8-16 mm). Atsižvelgiant į poreikį, gamykloje keramzitas pakuojamas į įvairaus dydžio maišus.

KERAMZITO PANAUDOJIMAS

Dėl savo fizikinių savybių, natūralumo ir ekologiškumo, keramzitas plačiai naudojamas statybų sektoriuje. Kaip lengvas užpildas ir gerai šilumą izoliuojanti medžiaga, keramzitas pagerina statinių konstrukcinių elementų – pamatų, grindų, sienų bei denginių – šiluminius parametrus. Dėl savo lengvumo, šilumos ir garso izoliacinių savybių, keramzitas tinka grindų betonavimui, plokščių ir perdangų svorio sumažinimui bei nedidelio stogo nuolydžio formavimui, taip pat statybinių keramzitinių blokelių gamybai.

Augalininkystėje ir žemės ūkyje keramzitas naudojamas kaip drenažinė, grunto purenimo medžiaga, užtikrinanti geresnį augalų įsišaknijimą.